Tělocvična ZŠ Venkov

18.10.2023

Nová tělocvična při ZŠ Venkov bude poskytovat jedinečný prostor pro velké množství aktivit. Využitím moderních technologií vycházejících z udržitelných principů staveb je navrženo křížově lepené dřevo CLT, které je hlavním prvkem pro realizaci nosných i pohledových dřevěných konstrukcí.

Účelem nové tělocvičny bude prioritně výuka tělesné výchovy při nové ZŠ Venkov. Svými rozměry splňuje požadavky na florbalové hřiště, což umožní i další sportovní a pohybové aktivity např. basketbal, volejbal, gymnastiku nebo taneční lekce. Moderní vybavení, jako jsou posuvné koše, hrazdy a stěna s lezeckými prvky, nabídne různorodé tréninkové aktivity a zvýší motivaci žáků ke cvičení.

Tělocvična bude také ideálním místem pro pořádání sportovních turnajů a soutěží. Počítá se s jejím otevřením i mimo školní hodiny pro volnočasové aktivity a sportovní kroužky. V regionu tak přibude pro veřejnost se zájmem o sportovní aktivity nová moderní hala. Dojde tak k podpoře fyzické aktivity a zdravého životního stylu mimo tradiční výuku. V prvním patře bude navíc umístěna i menší posilovna, vhodná pro všechny věkové kategorie. V rámci zázemí hlavní tělocvičny budou umístěny šatny a sprchy včetně kabinetu pro učitele a trenéry.

Tělocvična bude díky vhodně navrženým akustickým úpravám sloužit také jako místo pro školní nebo společenské akce, jako jsou divadelní představení, taneční vystoupení nebo školní plesy. Díky dostatečnému prostoru a kvalitnímu zázemí může budova hostit i nejrůznější kulturní a společenské události, které budou posilovat komunitu školy.

Celkově lze tedy budoucí tělocvičnu při ZŠ Venkov považovat za multifunkční prostor, který bude poskytovat mnoho možností využití pro sportovně-vzdělávací i kulturně-společenské akce.